BO SAMEJ TO TAK W ŻYCIU NIEFAJNIE

Hotelowy pokój, nieswoje łóżko, cudza łazienka. I w tym wszystkim ja. Sama. Wśród tej chłodnej i obcej infrastruktury.

Rozchorowałam się. Jednodniówka, ale rozłożyło mnie na łopatki konkretnie. Nie miałam siły wstać z łóżka, a przykrywająca mnie kołdra na przemian stawała się ogrzewającą przyjaciółką albo nieprzyjemnym balastem. Czas postanowił być złośliwym i wolno posuwał się naprzód. Zdecydowanie za wolno. Minuty postanowiły zamienić się w odczuciu z godzinami. A upragniona noc stawała się tak bardzo nieosiągalna.

I w takich chwilach, jak ta uświadamiasz sobie, jak to dobrze jest mieć drugą osobę u boku. Kogoś kto pogłaszcze Cię po głowie, by odgonić gorączkę. Kogoś kto otuli kocem i swoim ramieniem czy przyniesie herbatę na ukojenie nerwów. Kogoś, kto sprawia, że czujesz się tak dobrze i bezpiecznie. I to nie tylko w chorobie. Ale w zdrowiu też.

***

Bo samej to tak w życiu niefajnie. Ja tak mam przynajmniej, że odkąd pamiętam, byłam istotą stadną. Nie lubiłam i wciąż nie lubię być sama. Owszem, chwile samotności dla ułożenia myśli i tworzenia tekstu są niezbędne dla zachowania psychicznej równowagi, ale we dwójkę zawsze raźniej. Po prostu lepiej.

Bo szczęście nie będzie w pełni szczęściem, jeżeli nie masz z kim się nim podzielić. Szczęście potrzebuje ekspresji, a nie kumulowania i ukrywania go w sobie. Podróże też najlepiej smakują we dwójkę, kiedy razem doświadczacie, przeżywacie, odkrywacie świat i siebie na nowo. Kiedy możesz podzielić się tym, co kiełkuje w twojej głowie albo raduje twe serducho.

Ten rok jak dotąd był dla mnie sporym wyzwaniem. Musiałam się nauczyć być sama ze sobą przez długi czas. Bałam się jak cholera czy dam radę, a raczej czy damy radę. Daliśmy. Jak zawsze. Ale tęsknota była niewyobrażalna. Zupełnie nowe dla mnie uczucie, bo nigdy nie rozstawaliśmy się na tak długo.

Ale już wkrótce wracam. Do męża. Do domu i…

… do nowych przygód 😉

 

I już nie będę sama!

 

Tekst: Luiza

PRZECZYTAJ: https://swingwithme.pl/seks-na-wylacznosc/

 

Niech inni też się o nas dowiedzą :)