ZRÓBCIE COŚ DLA SIEBIE

Zróbcie coś dla siebie. Nie później, nie jutro – tylko dziś. Nie myślcie, nie analizujcie – po prostu spakujcie walizki i gdzieś wyjedźcie. I nie szukajcie wymówek, że praca, że szef, że pogoda nie taka… Wszystko da się załatwić, jeśli tylko się chce. A to co przeżyjecie razem będzie Wasze i tylko Wasze. I nikt Wam tego nie zabierze.

Tylko dla siebie

Właśnie wróciliśmy z Erykiem z podróży życia. Była plaża, ocean i drinki. Ale były też przygody, trudne sytuacje i próba odnalezienia się w zupełnie nowej dla nas rzeczywistości. Czy się sprzeczaliśmy? Pewnie, że tak. Lecz znacznie częściej chodziliśmy wtuleni w siebie i uprzykrzaliśmy odrobinę wypoczynek innym gościom hotelowym, gdy oddawaliśmy się chwilom zapomnienia. Zapach skóry wymieszany z zapachem słońca, wody i wiatru – aż mnie ciarki przechodzą, gdy przywołuję w myślach to wspomnienie. Byliśmy tylko dla siebie i nic innego się nie liczyło.

Wiele osób się nas pyta – jak Wy to robicie, że pomimo tylu lat spędzonych razem wciąż zachowujecie się jak para zakochanych nastolatków? Odpowiedź jest bardzo prosta – kolekcjonujemy wspólne doświadczenia. Od zawsze tak mieliśmy, że lubimy spędzać razem czas. I to nie tylko w domu, ale także na zajęciach tanecznych, kursie językowym czy właśnie na różnorakich wojażach. Podróże i swing stały się naszym stylem życia. Ale o ile swing stanowi jedynie dodatek do naszej relacji, tak eksplorowanie świata stało się dla nas swoistym uzależnieniem.

Pokochajcie spontaniczność

I to nie chodzi o to, aby jechać od razu gdzieś w tropiki na kilka tygodni. Wystarczy nawet krótki wypad nad pobliskie jezioro, żeby zmienić perspektywę i nabrać dystansu, zarówno do spraw zawodowych, jak i do siebie nawzajem. Spojrzeć na siebie inaczej, a nie tylko przez pryzmat codzienności. Zauroczyć się sobą na nowo i ponownie odkryć dlaczego postanowiliśmy być razem.

Zróbcie coś dla siebie. Fundujcie sobie nawet najmniejsze przyjemności. Zapowiada się ładna pogoda na weekend? Wykorzystajcie ją do granic możliwości, tak abyście wieczorem padali ze zmęczenia, ale jednocześnie mieli siły na wzajemne nasycenie cielesnością. Pokochajcie spontaniczność, bo wtedy poczujecie, co to znaczy żyć pełnią życia.

Poznajcie nieznane

Nigdy nie jest za późno na spróbowanie czegoś nieznanego. Marzycie o wyprawie w egzotyczne miejsce? To na co czekacie? Nikt nie spełni za Was tego marzenia, a wbrew pozorom często się okazuje, że im dalej, tym… taniej. Naprawdę. Poczytajcie blogi i fora podróżnicze, żeby jak najlepiej przygotować się do wyjazdu, bowiem wtedy będziecie czuć się także pewniej. I lećcie!

Zdradzę Wam swój sekret w jaki sposób zatrzymuję wspomnienia na dłużej. Przede wszystkim muzyka – na każdy wypad wybieram nowe utwory, które zabieram ze sobą w podróż. Dźwięki sączące się do ucha są niczym fotograficzny kadr – chwytają chwile. I po powrocie wystarczy wcisnąć przycisk play, aby w okamgnieniu znaleźć się w upragnionym miejscu. Ale ze zmysłem słuchu łączę również zmysł węchu i ofiarowuję sobie luksus zakupu nowych perfum specjalnie okazję wyjazdu. Kilka kropel aromatu zamkniętego we flakoniku sprawia, że znów stoję nad brzegiem oceanu wpatrując się w jego lazur.

Ach, rozmarzyłam się. Ale ten tekst piszę po to, aby dać Wam takiego motywacyjnego kopniaka. Sama też czerpię inspirację od innych i wiem jak ważne jest takie wzajemne napędzanie się. Bo czasami wystarczy jedno zdanie, które sprawi, że odnajdziemy w sobie zarówno chęć, jak i odwagę do urzeczywistniania własnych pragnień.

Zróbcie coś dla siebie. Właśnie teraz.

Tekst: Luiza

Author:

Lubimy kawę. I to w każdej postaci. Także tej wirtualnej.

Mamy też marzenie, aby nasze zmysłowe opowiadania erotyczne przeniosły się na papierowe kartki i mobilne urządzenia.

Chcemy pisać. Dla Ciebie i dla innych. Możemy połączyć siły. Jeżeli najdzie Cię ochota, to zaprosisz nas kawę. A my odwdzięczymy się nowymi wpisami, a w przyszłości - piękną książką. Ba! Książkami!

Więcej informacji: https://swingwithme.pl/zapros-nas-na-kawe

Nasz profil na Ko-fi: https://ko-fi.com/swingwithme