KOCHANIE, POSTARAJMY SIĘ

KOCHANIE, POSTARAJMY SIĘ

Kochanie, postarajmy się, aby ten wieczór był dla nas. Wiem, że dopiero rozpoczął się nowy tydzień, a poniedziałek raczej nie nastraja do bliskości, bo głowa zapełniona jest zadaniami do wykonania na najbliższy tydzień. Wiem, że jak wrócisz z pracy, będziesz zmęczony, a Twoim jedynym marzeniem będzie relaksujący prysznic oraz kojący sen, ale…

… postarajmy się, abyśmy byli dziś ze sobą. Kupmy butelkę półsłodkiego wina, zapalmy w sypialni świece i nasze ulubione kadzidełka. Odłóżmy na bok wszelkie bolączki dnia minionego i cieszmy się dotykiem, zapachem, pieszczotą.

Pamiętasz, jak mieliśmy dwadzieścia lat? Wówczas mogliśmy godzinami leżeć na kanapie i po prostu muskać się delikatnie, czerpiąc radość z podarowanej przyjemności. Lekkie wzdrygnięcie, gęsia skórka, dreszcze przechodzące od czubka głowy do koniuszków palców. A gdzieś to się zatraciło po drodze. Owszem, staramy się znaleźć dla siebie czas, ale on jest tak krótki, ulotny, jak niespełnione marzenie. Zupełnie jakbyśmy mieli na niego nałożony limit do wykorzystania niczym usługi w NFZ. Za dużo czułości w tym miesiącu? Basta! W następnym będzie jej zdecydowanie mniej!

Nie idźmy do łóżka z telefonami w ręku. Świat i tak się kręci w spirali afer, niezależnie czy będziemy o nich wiedzieli czy nie. A my jesteśmy tu i teraz. Kto wie co będzie jutro?

Nie zakrywajmy się od razu kołdrą, odwracając się tyłkami do siebie. Każdy w swoją stronę, jak dwa niezależne bieguny. Włączmy przycisk przyciągania, zamiast odpychania.

Im więcej bliskości jest między nami, tym jest nam zwyczajnie lepiej. I to we wszystkim. Ponoć miłość uskrzydla. To prawda, ale gdy między ludźmi są sprzeczki i kłótnie, to z tych skrzydeł lecą pióra i o wysokich lotach można tylko śnić. A my przecież chcemy lecieć aż do słońca i dalej.

***

Tymczasem, życzę Ci udanego dnia w pracy, lecz myśl już o wieczorze. Myśl już o mnie i o tej koronkowej bieliźnie, którą dziś założę. I o pocałunkach na karku, które tak lubisz. I o delikatnym podgryzaniu uszek, o moich dłoniach schodzących coraz niżej. I o języku pragnącym…

Tekst: Luiza

Fot.: Norexy Art/Pixabay

PRZECZYTAJ: https://swingwithme.pl/czas-tylko-we-dwoje/

Niech inni też się o nas dowiedzą :)