„MAGIA NAGOŚCI” – WYWIAD

Już niedługo w Zoom TV startuje program, w którym ludzie wpierw poznają się poprzez… nagość. „Magia nagości” miała swoją edycję już w wielu krajach – teraz czas na Polskę. O castingach, uczestnikach oraz przesłaniu programu opowiada Rafał Freyer, Dyrektor Programowy Zoom TV.

„Magia nagości” to program wywołujący zarówno wiele kontrowersji, jak i wzbudzający wiele pozytywnych emocji. Ale… czy Polska jest na to gotowa? W naszym kraju nagość to wciąż temat tabu. Czy program ma zmienić tę perspektywę?

Polska jest gotowa na Magię nagości! Jesteśmy spadkobiercami wielowiekowej europejskiej kultury, w której nagość, szczególnie w sztuce, była zawsze czymś naturalnym. Sami jako naród mamy wielkie tradycje tolerancji i wolności. Być może politycy kreują inny wizerunek naszego kraju, ale polityka to jedno, a ludzie i tak wiedzą, jak wygląda prawdziwe życie. Szczególnie dla młodego pokolenia dyskusja na temat nagości czy seksualności jest czymś oczywistym, a nie tematem tabu. Show Magia nagości odczarowuje nagość, pokazując jej naturalny i nieseksualny charakter. Dlatego zdecydowaliśmy się na produkcję polskiej edycji tego programu.

Zagraniczne wersje Magii nagości emitujemy w Zoom TV od ponad dwóch lat i cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród widzów. Poszczególne serie przyciągają średnio 100-150 tys. widzów.

Czy odsłonięcie wszystkich swoich cielesnych atutów nie pozbawia randkowania aury tajemniczości? Co z flirtem, uwodzeniem? Zobaczenie siebie nago jest zazwyczaj zwieńczeniem pewnego etapu znajomości, nie zaś jego początkiem. Jak odwrócenie tej kolejności może wpłynąć na relację między ludźmi?

Magia nagości to eksperyment. Zapewne niewiele osób zdecyduje się na samodzielne testowanie tego typu randek. Okazuje się, że odkrycie całej swojej cielesności wcale nie gwarantuje udanego związku. Zdarzają się wyjątki, ale nie jest to powszechne.

W jaki sposób będą dobierani kandydaci i kandydatki do programu? Czy każdy odcinek będzie poświęcony innym gustom w zakresie atrakcyjności? Jakie są kryteria przyjęcia do programu? Jakie cechy psychiczne i fizyczne są brane pod uwagę.

Kandydatki i kandydatów do programu wybieramy w castingach. Zainteresowanie jest całkiem spore, choć to najtrudniejsze castingi w historii telewizji w Polsce – przecież jeszcze nikt w naszym kraju nie realizował takiego programu. Robimy wszystko, by odcinki Magii nagości różniły się od siebie. Pokażemy prawdziwych ludzi takimi, jakimi oni są. Będzie kilku modeli i modelek, ale to będzie mniejszość.  Zaprezentujemy rundy z osobami homoseksualnymi i biseksualnymi. Głównymi kryteriami udziału w show jest pełnoletniość i bycie singlem. Przywiązujemy bardzo dużą wagę do kondycji psychicznej uczestników Magii nagości, dlatego zarówno podczas castingów, jak i w trakcie programu stale obecny jest psycholog. Prowadzimy castingi ostrożnie, bo bardzo zależy nam na tym, by wszyscy uczestnicy programu czuli się komfortowo.

Współczesny świat, to świat seksualnej różnorodności. Czy „Magia nagości” będzie programem otwartym na różne orientacje, miejsca pochodzenia oraz wiek uczestników? Czy będą mogły się w nim zaprezentować osoby niepełnosprawne oraz osoby o większych rozmiarach?

Do udziału w programie zapraszamy każdego pełnoletniego singla, niezależnie od płci, wieku, warunków fizycznych czy orientacji seksualnej. Interesują nas również osoby z niepełnosprawnościami, jednak póki co nie znaleźliśmy chętnych. Jesteśmy otwarci na różnorodność i nikogo nie wykluczamy. Do programu zgłaszają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, osoby hetero i homoseksualne, młodzi i trochę starsi, Polacy i przedstawiciele innych narodowości. Wiele osób jest fanami Magii nagości i ogląda ten program regularnie. Ta grupa wie na czym ten format polega i zdaje sobie sprawę, że to przyjazny i ciepły program, a początkowe, szokujące wrażenie jest tylko pierwszym wrażeniem, które nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Na castingi przychodzą ludzie z krwi i kości. Największym smaczkiem polskiej edycji będzie to, że polscy widzowie wreszcie zobaczą w tym programie ludzi, których mogą codziennie mijać na ulicy.

Czy na castingi przyszły również osoby pragnące pokonać swoją nieśmiałość? Podczas rozbierania się uczestników zapewne nie zabrakło też zabawnych sytuacji? Czy możecie zdradzić nieco szczegółów z przebiegu rekrutacji?

To są zwykle bardzo intymne sytuacje, więc żadnych szczegółów nigdy nie zdradzimy, z szacunku do uczestników. Możemy jednak powiedzieć, że wielu uczestników świetnie czuje się nago i jest to dla nich dość komfortowa sytuacja. Niektórzy stresują się tylko na początku, a potem jest ok. Innym ze stresu robi się zimno, a innym ciepło. Zdarzył się przypadek, że ktoś prawie zaniemówił.

Nagość będzie przedstawiana w kontekście ciałopozytywności, czy może z bardziej komercyjnego punktu widzenia, w którym cielesność jest głównym elementem wzbudzenia zainteresowania?

Tak, Magia nagości jest programem ciałopozytywnym, bo przedstawia ludzkie ciała w całej ich różnorodności jako coś najbardziej naturalnego na świecie. Wiele osób oglądających Magię nagości pozbyło się kompleksów i nierealistycznych oczekiwań wobec własnego ciała.

„Magia nagości” to jedynie rozrywka czy również znajdą się w niej elementy edukacyjne ze sfery seksualności, mające na celu przekazanie wskazówek podpowiadających, jak polepszyć bliskość w sypialni oraz zwiększających poczucie własnej atrakcyjności?

Magia nagości jest przede wszystkim programem rozrywkowym, ale ma w sobie również ważny walor edukacyjny. Pojawią się edukacyjne animacje na różne tematy związane z seksualnością i cielesnością, podobnie jak w wersji brytyjskiej. 

W czasach, w których jesteśmy bombardowani przez media wyretuszowanymi obrazkami idealnych ciał modelek i modeli, gdy już zapomnieliśmy jak wygląda normalny człowiek, Magia nagości przypomina, jak naprawdę wygląda ludzkie ciało. Przypomina, że ludzie są różni, a w tej różnorodności piękni. Magia nagości przypomina, że pierwsze cielesne zauroczenie jest często bardzo zwodnicze, a do zbudowania dobrego związku potrzeba jeszcze porozumienia na poziomie duchowym.

„Magia nagości” to szansa na znalezienie prawdziwej miłości czy raczej okazja do szybszego skonsumowania znajomości?

Uczestnicy Magii nagości wskazują na różne motywacje. Niektórzy chcą przełamać tabu i stereotypy dotyczące nagości, dla innych jest to sposób na poznanie kogoś i flirt, spora grupa szuka prawdziwej miłości, a jeszcze inni chcą się po prostu dobrze bawić, przeżyć coś niestandardowego czy szalonego.

Jakie reakcje polskiej publiczności są spodziewane? Czy są szanse, że program w polskiej odsłonie będzie miał kilka edycji?

Przygotowujemy pierwszy sezon Magii nagości. Polska, ale liczymy na to, że powstaną co najmniej dwie edycje. Dalsze losy programu zależą od zainteresowania castingiem oraz wyników oglądalności. Nie łudzimy się, że Magia nagości. Polska spodoba się wszystkim. To odważny program, dlatego każdy będzie miał na jego temat inną opinię.

Dziękujemy za rozmowę!

Premiera “Magii nagości Polska” nastąpi 14 maja 2021 r. o godzinie 23:00 na antenie Zoom TV. 

Niech inni też się o nas dowiedzą :)