MASTURDATING – PRZESTRZEŃ DLA SIEBIE

Masturdating –  a cóż to jest? Umawianie się na masturbacyjne randki, podczas których ludzie robią sobie dobrze? I chociaż nazwa przyciąga na myśl takie skojarzenia, to jednak jej znaczenie jest zgoła inne.

Internet co chwilę mnie czymś zaskakuje i jakbym się nie starała zgłębiać tajników seksualności, to i tak muszę się pogodzić z faktem, że chyba nigdy nie będę na bieżąco, bowiem nieustannie pojawią się nowe pojęcia i definicje. Niektóre z nich powstają jakby na siłę, gdyż ludzie od zarania dziejów mają zdolność oraz potrzebę etykietowania zjawisk i zachowań, by łatwiej byłoby je umieścić w poglądowych szufladach. Inne natomiast powstają po to, by podkreślić zmieniające się realia oraz jak w nich ludzie się odnajdują.

Zaproś siebie na randkę

Masturdating to nic innego, jak… randka ze sobą. I to nie chodzi o drogę do orgazmu, choć masturbacja może lub powinna być jej elementem, wszak to doskonały sposób na poznawanie siebie, ale przecież dobra randka nie na samym seksie się opiera. To rozmowa, rozpieszczanie siebie, a przede wszystkim – skupienie uwagi na własnych potrzebach oraz pragnieniach. Nawet tych najbardziej oczywistych, a najczęściej pomijanych. I to niezależnie czy żyje się w pojedynkę czy w duecie – zawsze powinniśmy znaleźć dla siebie czas oraz mieć odwagę wywiesić na zewnątrz tabliczkę z napisem „nie przeszkadzać”.

Razem, lecz osobno

A teraz przyznaj się – jak często to robisz? Czy na piedestale nie stawiasz potrzeb innych, a siebie spychasz na sam koniec, bo przecież jakoś to będzie? Zastanów się i udziel szczerej odpowiedzi. Nie mi, tylko sobie.

Od początku naszej znajomości, lubimy spędzać z Erykiem czas. Nie osobno, lecz razem. Wspólne wyjazdy, wspólne wyjścia do klubu czy restauracji (choć w obecnych czasach to na razie niedoścignione marzenie), oglądać razem filmy. Słowo „razem” definiuje nasz związek, bo tak jest nam najlepiej, ale…

… dajemy też sobie przestrzeń.

On, ja, my

On szanuje, że ja bardzo potrzebuję chwili ze swoimi myślami. Kiedy biorę czworonoga na spacer do lasu, to wie, że to jest dla mnie czas na uporządkowanie myśli. Kiedy nalewam wodę do wanny – on wie, że przez godzinę przenoszę się do domowego spa, by pielęgnować swoje ciało i duszę. Kiedy czytam – on wie, że przenoszę się wtedy do innego świata, który chłonę całą sobą. Kiedy piszę – on wie, że tworzę świat, by móc przenieść do niego czytelników.

Ja szanuję jego pragnienie ciszy, kiedy wraca do domu po ciężkim dniu pracy. Kiedy ma ochotę pomilczeć, nie naciskam na rozmowę. Kiedy pragnie oderwać myśli robiąc coś kompletnie oderwanego od rzeczywistości, nie ściągam go na siłę do spraw codziennych. Kiedy potrzebuje wyłącznie męskiego towarzystwa, życzę mu udanego wieczoru. Kiedy ubiera buty do biegania – wiem, że wróci zmęczony, ale i szczęśliwy.

Bardzo mi się spodobał jeden komentarz, pozostawiony przez grupowiczkę prowadzonych przez nas Rozmów (nie)kontrolowanych na Facebooku:

Drugi człowiek może dać nam wiele, ale są rzeczy, które możemy sobie dać tylko sami.

Wiadomo, czasy jakie teraz mamy nie sprzyjają samotnym eskapadom, bowiem albo coś jest zamknięte albo panujące restrykcje skutecznie zniechęcają do randek sam na sam. Ale jak już wszystko wróci do normalności (a czekam na to z utęsknieniem) to nie żałujcie sobie wyjść w pojedynkę (bez partnerów, rodziny, znajomych) do restauracji, kina, siłowni, kawiarni. A póki co – nie odmawiajcie sobie małych przyjemności, nawet tych najmniejszych, bo to one sprawiają, że po prostu będzie Wam ze sobą dobrze.

Słowa: Luiza

PRZECZYTAJ: https://swingwithme.pl/male-przyjemnosci/

Lubisz to, co robimy? Niech inni też się o nas dowiedzą :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Author:

Lubimy kawę. I to w każdej postaci. Także tej wirtualnej.

Mamy też marzenie, aby nasze zmysłowe opowiadania erotyczne przeniosły się na papierowe kartki i mobilne urządzenia.

Chcemy pisać. Dla Ciebie i dla innych. Możemy połączyć siły. Jeżeli najdzie Cię ochota, to zaprosisz nas kawę. A my odwdzięczymy się nowymi wpisami, a w przyszłości - piękną książką. Ba! Książkami!

Więcej informacji: https://swingwithme.pl/zapros-nas-na-kawe

Nasz profil na Ko-fi: https://ko-fi.com/swingwithme