CZAS JEST OSZUSTEM

Czas jest oszustem. Perfidnym kłamcą, zmanierowanym łgarzem. Składa obietnice w sekundach, realizując je w godzinach. Ba! Latach. A gdy prosisz go, aby nieco zwolnił – on z szelmowskim uśmiechem na tarczy, przyspiesza. I patrzy wzgardliwie na twą niemoc, i zatyka uszy na twe rozpaczliwe o młodość wołanie.

A młodość ulotna jest. Niczym ledwo odrywający się od ziemi ptak, wznosi się ku niebu. Ku nieznanym lądom, ku uciechom niezbadanym. W zapale poznawania gubi pióra, aż wreszcie grawitacja ściąga ją na ląd. I choć ochota latania wciąż w duszy pozostaje, to ciało odmawia posłuszeństwa, pragnąc osiąść spokojnie w budowanym gnieździe.

Tylko to gniazdo uwiera, przeszkadza, męczy. Jest dobre na chwilę, nie na wieczność starością zwaną. Umysł wciąż podróżuje, palcem wędrując po mapach.

Tu mnie jeszcze nie było. Tu też nie. Tu już nie pojadę…

Tego jeszcze nie zrobiłem. Tego też nie. Tego już nie zrobię…

Za dużo nie. Za mało tak.

***

Czas jest oszustem. Zaburza perspektywę, plącze myśli. Kiedy chcesz, to nie możesz. Kiedy możesz, to nie chcesz. Alzheimer rzeczywistości, Parkinson przestrzeni.

***

Ciesz się cielesnością, rozkoszuj wyuzdaniem. Kolekcjonuj jęki wydawane z piersi w przypływie orgazmu. Zbieraj wspomnienia sensualnych uniesień. Napawaj zmysł wzroku obrazami wymieniających się ciał, zmysł słuchu – przyspieszonymi oddechami, zmysł dotyku – gładkością skóry, zmysł węchu – zapachem potu, wilgoci i nasienia, zmysł smaku – ustami kolejnych kochanków.

Rzuć się w zapomnienie, bo tylko to ocali cię od zapomnienia. Nie daj się oszukać czasowi.

Tekst: Luiza

Fot.: darksouls1/pixabay

PRZECZYTAJ: https://swingwithme.pl/nie-dowiesz-sie-dopoki-nie-sprobujesz/

Lubisz to, co robimy? Niech inni też się o nas dowiedzą :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •