Site Loader

Mamy wrodzoną skłonność do nadmiaru. Wszystkiego musi być więcej. Więcej blasku. więcej filtru (nie flirtu), więcej ułudy. Wydaje nam się, że więcej, to pełniej, a jest zgoła inaczej.

Staramy się maskować rzeczywistość. Tu dodać, tam odjąć, tu wygładzić, tam rozświetlić niewinnym niedopowiedzeniem. A prawda jest taka, że boimy się… prawdy. By nikt nie zgłębił tajników naszej duszy, by nikt nie odgadł, co nam w sercu gra. By nikt się nie dowiedział,  kim jesteśmy, albo kim chcielibyśmy być. Bo odkrywając siebie, obawiamy się bólu, odrzucenia, rozczarowania. Ale w tych uporczywych zabiegach retuszu, tracimy gdzieś to, co najcenniejsze – siebie.

Prawie prawda

Jest to tym bardziej widoczne w swingerskim świecie. Ludzie, wręcz z maniakalnym uporem, starają się kreować na kogoś, kim nie są. A co najgorsze. wydaje im się, że to drobne oszustwo nigdy nie wyjdzie na jaw. A wyjdzie szybciej niż nam się wydaje. Bo nie da się ukryć, że dama z pary nie jest dwudziestoparolatką, lecz tych lat ma dwukrotnie więcej. Podobnie jej partner, jakby się nie starał, nie wciągnie brzuchem nadprogramowych kilogramów, choć na profilowych fotografiach pozował na greckiego Adonisa. Czas i waga –  to główne portalowe kłamstewka.

Po prostu szczerze

O wiele jednak trudniej wybronić zmyślone historie. Ich nieścisłości, ich brak spójności, prędko zdradzą nieuczciwość. I zamiast coś zyskać, wyłącznie tracimy.

Jaki wniosek? Bardzo prosty – nie udawajmy. Wrzućmy na luz i postarajmy się być sobą, nawet, jeśli jesteśmy w trakcie eksplorowania swych pragnień i fantazji. Nie próbujmy na siłę się dopasować. To nie puzzle. Czasami mniej znaczy więcej. I piękniej, i intensywniej.

Tekst: Luiza

PRZECZYTAJ: https://swingwithme.pl/zle-wybory/

___

Teraz Twoja kolej! Dołącz do naszej swingerskiej społeczności!

Facebook: https://www.facebook.com/SwingWithMeBlog/

Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/164573377243615

Discord: https://discord.gg/sthJtZnXfZ

Instagram: https://www.instagram.com/newswingwithme/

Zbiornik: https://zbiornik.com/Swing_with_me_blog

Newsletter: https://swingwithme.pl/newsletter/

___

Jeżeli masz ochotę wspierać nas w tym, co robimy – to możesz zrobić to tutaj:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niech inni też się o nas dowiedzą :)

One Reply to “MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ”

  1. Dobry i ciekawy wpis. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje miłe zaskoczenie. Świetny artykuł. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i często tu zaglądał, by poczytać nowe artykuły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *