TO NIE JEST TAK

To nie jest tak, że pomyślisz o swingu i nagle otworzą się dla ciebie wrota do innego świata. Zakazanego, wyuzdanego i wyzwolonego. Świata bez cenzury, ograniczeń, lęków i obaw. Bo jak już przekroczysz ten próg w drodze do spełniania fantazji, to nawet jak wrócisz – nic nie będzie takie samo.

Z jednej strony, swoboda z jaką niektórzy obecnie podchodzą do wolności seksualnej fascynuje mnie i cieszy. Z drugiej – przeraża. Wspaniale, że środowisko swingerskie rośnie w siłę. Że na mapie Polski powstają nowe miejsca, że ludzie organizują prywatne imprezy. Pamiętamy, jak wkraczaliśmy dopiero z mężem w ten nieznany klimat. Wszystko wtedy wydawało nam się takie tajemnicze i niedostępne. I takie trudne zarazem. Na początku chcieliśmy poznawać wszystko od razu, jeździć od klubu do klubu, otwierać się na nowe doznania. Ale tempo galopujących wówczas myśli, okazało się być dla nas za szybkie. Uspokoiliśmy fascynację, a raczej dołączyliśmy do niej nieco racjonalności.

Zwolniliśmy. Zaczęliśmy selekcjonować wydarzenia, w których chcieliśmy brać udział. Sami też spróbowaliśmy organizować kameralne spotkania. Jedne były genialne i po cielesnych igraszkach kończyły się rozmowami do białego rana. Inne – nieco mniej udane, były dla nas cennym doświadczeniem. Jakoś nigdy nie mieliśmy aspiracji do tworzenia imprez na kilkadziesiąt par, bo w tym specjalizują się pewne osoby. My woleliśmy i wolimy nadal spokojniej, intymniej, ze zmysłowością w roli głównej.

Szczerość i jeszcze raz szczerość

Po co właściwie piszemy ten wpis? Żebyście wiedzieli, że swing, choć niezwykły i niepowtarzalny, niesie za sobą wiele „trudności”, o których być może nie pomyśleliście wcześniej, a na które warto być gotowym. Bo to naprawdę nie jest tak, że wystarczy, że wybierzecie się do klubu i już możecie określać się mianem swingersów. Swing polega erotycznej wymianie, kiedy obydwoje dajecie sobie pozwolenie na przekroczenie seksualnych granic. Nieważne w jakich układach, bo konfiguracji może być naprawdę wiele. A wierzcie nam, że zobaczenie ukochanej osoby w miłosnym splocie z kimś innym wywołuje lawinę emocji. I tych dobrych, i tych złych. I każdą, ale dosłownie każdą, trzeba potem między sobą omówić. Co wam się podobało, co was podniecało, co chcielibyście powtórzyć, ale również musicie szczerze opowiedzieć o tym co sprawiało, że poczuliście się źle – zazdrość, a może poczucie bycia pominiętym czy brak poczucia bliskości? Rozmawiajcie, rozmawiajcie, i jeszcze raz rozmawiajcie!

Takiego swingu wam życzymy

I to nie jest tak, że emocje mijają nawet po kilku czy kilkunastu latach swingowania. One są, ale bardziej oswojone oraz z innym nasyceniem uczuciowych barw. Bowiem gdyby ich nie było, to by i związku nie było. Taka prawda. Nie da się swingować bez emocji, bo czym byłby wtedy swing? Pustą i mechaniczną czynnością wykonywaną dla zaspokojenia potrzeb ciała. Dojrzały swing to uwodzenie, budowanie napięcia, przyspieszone bicia serca, pocałunki nieśpiesznie składane na ciele kochanek i kochanków, celebrowanie chwili połączenia i zaspokojenia. To dreszcze podczas uniesień i dreszcze na wspomnienie wspólnych momentów.

Świat swingu jest na wyciągnięcie ręki. Kluby, swingerskie portale, apartamentówki… To wszystko jest. Ale tak jak można zapchać się słodkością pączków w Tłusty Czwartek, tak samo można się zachłysnąć nadmiarem swingerskich opcji. A potem trudno jest zrzucić oponkę złych przyzwyczajeń i strzepnąć lukier złudzeń.

Bawcie się dobrze, ale bawcie się mądrze i zawsze – w zgodzie ze sobą.

Tekst: Luiza i Eryk

PRZECZYTAJ: https://swingwithme.pl/nie-zapominajcie-o-sobie/

Lubisz to, co robimy? Niech inni też się o nas dowiedzą :)
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •