WARTO CZASEM ZATĘSKNIĆ

Taka już z nas para, że po prostu lubimy spędzać ze sobą czas. I nawet jak łączą nas obowiązki zawodowe, to i tak cenimy swoje towarzystwo. Oczywiście, żeby nie było słodko-pierdząco, to też momentami kłócimy się dobitnie, bo każde z nas ma w charakterze sporo uporu.

Ale, na wakacje jeździmy razem, bo fajnie jest przeżywać z najbliższą osobą emocje dostarczane przez odkrywanie nowych miejsc. Razem też wychodzimy na balety, bo lubimy wygłupiać się na parkiecie i tańczyć we własnym stylu. O swingu to nawet nie ma co wspominać, bo w tej materii wszystko robimy wspólnie. Decydujemy, smakujemy, konsumujemy.

Jednak warto czasem zatęsknić, bo wtedy, kiedy kładziesz się do łóżka w samotności, doceniasz bliskość, którą często nie zauważasz na co dzień. Nawet zaczynasz tęsknić za pochrapywaniem czy wspólnym chodzeniem na nocne siku. Za buziakiem na dzień dobry, za kanapką na śniadanie z buźką namalowaną keczupem na plasterku szynki. Za książką kupioną bez okazji, bo wiesz, że na pewno fabuła przypadnie twej połówce do gustu. Za zapachem perfum pozostawionym na poduszce i za skotłowaną pościelą będącą pamiątką sobotniego uniesienia. Niby nic nie znaczące drobiazgi, choć znaczą one tak bardzo wiele.

Nie ma z kim rozmawiać

Niektórzy muszą rozstać się na dłuższy czas. Bo praca, bo rodzina, bo pogoń za marzeniami. Gdybyśmy musieli podjąć się takiego wyzwania, pewnie dalibyśmy radę, choć łatwo by nie było. Nawet po kilku dniach rozłąki przekonuję się jak mocno potrzebuję zwykłego przytulenia czy wtulenia się w ramiona męża podczas domowych seansów filmowych. Filmy oglądane w pojedynkę, choć też dostarczają rozrywki, to sprawiają, że jakoś tak dziwnie się człowiek czuje, gdy nie ma do kogo się odezwać, by skomentować daną scenę. Bo do kogo wtedy mówić – do sąsiada za ścianą?

Czas szybko ucieka. Jeszcze niedawno mieliśmy po dwadzieścia lat. Beztroskie życie bez kredytów do spłaty, studenckie imprezy w akademikach, planowanie bez planowania w myśl zasady co ma być, to będzie. Dopiero co obchodziliśmy rocznicę pierwszej randki, dziś tych rocznic minęło aż i zaledwie kilkanaście. Obrączka zostawiła już trwały ślad na skórze palca serdecznego. W lustrze wciąż widać tę samą postać, tylko z pierwszymi zmarszczkami i pojedynczymi siwymi włosami na skroni. Tacy sami, a jednak inni.

Za rękę w stronę starości

Niedawno znów obejrzałam sobie film „Między piekłem a niebem” z Robinem Williamsem z 1998 roku. Cudowna historia o sile uczuć łączących dwoje ludzi, pomimo tak wielu przeszkód stawianych na ich drodze do szczęścia. Jeżeli nie widzieliście tego filmu, to gorąco Was do tego zachęcam. Daje do myślenia i na długo zostaje w głowie.

Zawsze marzyłam o wspólnym starzeniu się, choć nie przypuszczałam, iż swingowanie jeszcze bardziej umocni nas w postanowieniu bycia ze sobą. Na dobre i na złe, w zdrowiu czy chorobie. Rozczula mnie widok seniorów chodzących za rękę i ukazujących sobie czułość. Moi Dziadkowie tacy byli, dopóki śmierć ich nie rozłączyła. Dziś jedno z nich codziennie chodzi na cmentarz, bo przecież kwiaty zwiędnąć na mogą, a znicze zgasnąć. Bo ich miłość wciąż trwa, lecz przeniosła się do innego wymiaru.

Zresztą miłość jest wielowymiarowa, niemierzalna i nie do końca namacalna. Kryje się w kącikach ust podczas uśmiechu, w błysku rozświetlającym spojrzenie, w kojącej dłoni przykładanej do rozpalonego czoła. W milczeniu między wypowiadanymi słowami i w słowach podczas przerw w milczeniu. Bycie razem to trudna sztuka, ale zdecydowanie warta poświęcenia.

Tekst: Luiza Fot.: lassaffa/pixabay

PRZECZYTAJ: https://swingwithme.pl/upilam-sie-szczesciem/

Niech inni też się o nas dowiedzą :)